KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15759453
nr 1575 9453
Yo Johansson
(1897-1963), Sverige
Oljemålning, Fiskeläge. Signerad. Olja på duk, Bildmått: 60x101 cm, yttermått inklusive ram: 72x112 cm
Kondition: dukskada, samt en lagning
Yo Johansson (John Charles Johansson), svensk målare född 1897, död 1963 .
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
måndag 30 oktober 2023
kl 18:05:03
100 kr
150 kr
Yo Johansson
Läs mer om Yo Johansson